Rafting

Rafting, “raft” adı verilen botlarla, akış hızı yüksek nehirler üzerinde yapılan bir spor. Rafting’de asıl olan içinde bulunduğunuz botu devrilmeden; kürekle yönlendirerek kayalar ve engeller arasından geçirmek. Rafting, 6 ile 8 kişilik takımlar halinde yapılıyor ve başarılı olabilmek için gerçekten bir “takım” olabilmek gerekiyor. Raftı devirmeden macerayı bitirmek için bütün takımın birbiriyle ahenkli kürek sallaması gerekiyor.

Kaplıca

Sağlık Bakanlığı Araştırma Müdürlüğü’nün maden suyu analiz raporuna göre su, oligometalik sular gurubundan olup sıcaklığı 55.5 C’dir. Debisinin 12 L/S oluşu suyun kaplıca tedavisi yönünden değerini arttırmaktadır. Yüksek ısıdaki bu suyun steril olduğu bilinmektedir. Su renksiz, kokusuz, gazlı, pH değeri 9.64’tür.

Günübirlik Yayla Turları

Ayder Yaylasından Çamlıhemşin'in diğer yaylalarına günübirlik yayla turlarına katılabilirsiniz. Ayder^den hergün kalkan Kavrun yaylası dolmuşlarına yada turizm firmalarının düzenlediği diğer yayla turlarına katılabilirsiniz. Çamlıhemşin'in birbirinden güzel yaylalarını gezme sizin için mükemmel bir deneyim olacakatır.